انتخاب رشته کنکور 1400

انتخاب رشته کنکور 1400

انتخاب رشته کنکور 1400،انتخاب رشته کنکور سراسری یکی از مراحل سرنوشت ساز و تاثیرگذار تو نتیجه داوطلبه و نقش مهمی تو آینده تحصیلی و شغلی داوطلبا داره . داوطلبا تو زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ می تونن وارد سایت سازمان سنجش بشن و دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه آزمایشی مربوط به خودشون رو دانلود و کد رشته محلای مد نظرشون رو اولویت بندی کنن .

داوطلبا گرایش های ریاضی ، هنر، انسانی، تجربی و غیره…. دقت کنن که فقط حق دارن نهایتا 150 تا رشته محل از گروه آزمایشی و دوره هایی که تو اون مجاز به انتخاب رشته شدن رو انتخاب و تو سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 به آدرس sanjesh.org وارد کنن .

اولویت بندی درست این انتخاب ها خیلی مهمه و باعث میشه که بعد از اینکه نتایج نهایی کنکور سراسری اعلام شد ، داوطلب هیچ افسوس و ناراحتی بخاطر رشته محل قبولی کنکورش نداشته باشه .

ممکنه انتخاب های یه داوطلب بیشتر از 150 تا بشه ، تو این موارد بهتره داوطلب بر اساس رتبه در سهمیه اش و براساس بوم خودش و تاثیر بومی گزینی تو انتخاب رشته کنکور سراسری و با توجه به شهریه دانشگاه ها تو دوره های شهریه پرداز ، منطقی بدبینانه شون رو اولویت بندی کنه تا نهایتا به 150 تا انتخاب برسه .

بهترین انتخاب رشته با بهترین مشاوره، با دکتر میترا نقی پور

شماره تماس جهت تعیین وقت مشاوره:
09336364304

راهنمای انتخاب رشته کنکور 1400

در این قسمت مراحل گام به گام آموزش انتخاب رشته کنکور 1400 را برای سهولت کار شما شرح می دهیم: بعد از ورود به سازمان سنجش بر روی لینک دفترچه و انتخاب رشته های کنکور سراسری بر اساس سوابق تحصیلی کلیک کنید.

انتخاب رشته کنکور 1400

بعد بر روی لینک انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1400 کلیک کنید.

2 1

در این قسمت بعد از مطالعه نکات، در این صفحه کلید اطلاعیه های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ را مطالعه نموده ام را تایید کنید.

بیشتر بخوانید
کارگاه سلامت جنسی

انتخاب رشته کنکور 1400

 

در مرحله بعد با استفاده از سه روش شما می توانید وارد مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 شوید .

4

در این بخش یک فرم برای داوطلبان وجود دارد که در آن می بایست نسبت به درج معدل دیپلم و سوابق تحصیلی اقدام کنند و بعد از تکمیل نمودن فرم گزینه تایید و ادامه را انتخاب نمایند.

انتخاب رشته کنکور 1400

 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

در خصوص زمان انتخاب رشته کنکور 1400 باید توجه داشته باشید که تقریبا چند روز پس از زمان اعلام نتایج کنکور 1400 می توانید نسبت به ثبت انتخاب رشته خود از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایید. زمان انتخاب رشته کنکور سراسری برای سال 99، در روزهای 2 تا 5 مهر ماه 99 تعیین شد که گفتنی است این زمان تا 7 مهر ماه 99 نیز تمدید گشت.

در حال حاضر اطلاعیه ای از زمان شروع فرآیند انتخاب رشته آزمون سراسری مقطع کارشناسی برای سال 1400 از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است اما در صورت انتشار، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

البته فراموش نکنید که به دلیل اهمیت امر انتخاب رشته و این که ممکن است برخی از داوطلبان نتوانسته باشند در فرصت اولیه انتخاب رشته خود را ثبت نمایند، سازمان سنجش مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری برای داوطلبان در نظر خواهد گرفت.

داوطلبان می توانند با استفاده از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زمان تعیین شده به صورت اینترنتی نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند. در صورت تمایل می توانید برای انجام مشاوره انتخاب رشته کنکور به صورت کاملا تخصصی با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی رسش تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید
کارگاه رایگان هنر شاد زیستن

10 نکته طلایی انتخاب رشته سراسری موفق

1. علایقتان را در نظر بگیرید

2. به نحوه پذیرش رشته مورد نظر توجه کنید

3. زمان را مدیریت کنید

4. دفترچه را به صورت دقیق مطالعه کنید

5. بررسی بازار کار مهم ترین قسم انتخاب رشته کنکور سراسری

6. از چارت درسی رشته مورد نظر مطلع شوید

7. از دانشگاه های شرایط خاص اطلاع یابید

8. مهم ترین رکن انتخاب رشته کنکور سراسری مشاور خوب است

9. کد رهگیری انتخاب رشته کنکور سراسری

10. انتخاب رشته کنکور سراسری مجازی سازمان سنجش

سوالات متداول داوطلبان

  • انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 از طریق چه سایتی صورت می گیرد؟

داوطلبان برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

  • نحوه انجام انتخاب رشته اینترنتی کنکور سراسری چگونه است؟

تمامی مراحل انتخاب رشته در این مقاله بیان شده است.

  • چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان سنجش اعلام كنيم؟
  1. انتخاب کد رشته محل ها به ترتیب علاقه مندی
  2. ورود به صفحه انتخاب رشته سازمان سنجش
  3.  ورود به صفحه انتخاب رشته از طریق صفحه آزمون سراسری
  4. ورود به صفحه اصلی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 ازطریق صفحه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری
  5. و …

مرکز مشاوره رسش  خدماتی چون تحلیل دقیق کارنامه شما ، بررسی شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو و سهمیه ها ،پدوره های روزانه و شبانه و غیر انتفایی و پردیس و پیام نور و…،الویت بندی کد رشته ها با بررسی شرایطی چون ارزش ها و علایق و توانایی ها و استعداد ها و تیپ شخصیتی ، برای شما عزیزان ارائه می دهد ،بهترین انتخاب رتبه اولی ها

 

بهترین انتخاب رشته با بهترین مشاوره، با دکتر میترا نقی پور

شماره تماس جهت تعیین وقت مشاوره:
09336364304

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *