پدوفیلیا

پدوفیلیا یک جاذبه جنسی به کودکان است که این نوع میل جنسی به دلیل فانتزی های ذهنی فرد و رفتار غیر معمول جنسی او می باشد. پدوفیلیا یک نوع فانتزی جنسی از نوع شدید محسوب می شود که در آن فرد مبتلا ، به کودکان 13 سال به پایین میل دارد. گاهی اوقات ممکن است که میل او به کودکان شش ماهه نیز باشد که پدوفیلیا در مردان رایج تر از خانم ها است و معمولا افراد مبتلا به این بیماری به هر دو جنس میل دارند.

علل پدوفیلیا:

علت های پدوفیلیا می تواند محیطی و یا ژنتیکی باشد .

سابقه تجاوز به فرد در دوران کودکی نیز می تواند یکی از علت های رایج این مشکل باشد.

مدل های یادگیری و رفتاری مختلف نیز می تواند باعث قربانی شدن افراد در این اختلالات شود.

مدل های فیزیولوژیکی نیز می تواند به هورمون ها و رفتارهای پنهان این افراد مربوط شود، مخصوصا این که رفتارهای پرخاشگرانه با تولید این هورمون ها رابطه بسیار نزدیکی دارند که این اختلال معمولا در افراد چپ دست و یا با آی.کیوی پایین بیشتر است و اسکن های مغزی نشان می دهد که بخش سفید مغزی این افراد کمتر است و همچنین احتمال آسیب دیدن سر این افراد بیش از بقیه می باشد.

این افراد معمولا در دوران کودکی با مشکلاتی مثل فقر و تنگدستی در خانواده روبرو بوده اند.

پدوفیلیا اختلالی است که می تواند در طول زمان های مختلف تغییر کند و به اختلالات دیگر تبدیل شود .

درمان پدوفیلی

با تجویز دارو و  می‌توان اختلال پدوفیلی را درمان کرد. از داروهای تجویزی می‌توان به داروهای آنتی‌اندروژن که مناسب کاهش میل جنسی هستند، اشاره کرد. داروهای مدروکسی پروژسترون (Provera) و لوپرولاید استات (Lupron) از این نوع داروها هستند. داروهای مهارکننده‌ انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) نیز ممکن است برای درمان اختلال های جنسی اجباری و همچنین کاهش شهوت تجویز شوند. معمولا مقدار مصرفی این داروها نسبت به داروهایی که برای افسردگی تجویز می‌شود، بسیار بیشتر است. از داروهای SSRIs می‌توان سرترالین (Zoloft)، فلوکستین (Prozac)، فلووکسامین (Luvox)، سیتالوپرام (Celexa) و پاروکستین (Paxil) را نام برد.

بیشتر بخوانید
چگونه به خودمان افتخار کنیم؟

 

 برای دریافت وقت مشاوره باکلینیک روانشناختی رسش با شماره۸۸۹۷۰۴۹۴-۰۲۱تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *