ویژگی شخصیت افراد سایکوپت

 ویژگی شخصیت افراد سایکوپت

روان‌آزاری یا سایکوپاتی (به انگلیسی: Psychopathy) نوعی اختلال شخصیت است. فرد رفتارهای تکانشی، فقدان ترس و بی‌احتیاطی، بی‌قیدی و بی‌مسئولیتی و رفتارهای ضداجتماعی دارد. روان‌آزاری هرچند با اختلال شخصیت ضداجتماعی (ASPD) مشابهت زیادی دارد ولی در طبقه‌بندی‌های مختلف تفاوت‌هایی دارند.سایکوپت ( روان پلید ) این‌گونه توصیف می‌شود: “‌فردی که از اختلال روانی مزمن رنج می‌برد که باعث بروز رفتارهای اجتماعی غیرطبیعی یا خشونت‌آمیز از طرف وی می‌شود‌”‌؛ با این حال، این بیماری به عنوان اختلال روانشناختی تلقی نمی‌شود.

علائم شخصیت سایکوپت چیست؟

سایکوپتی یک اختلال طیفی است که با استفاده از چک لیستی که در دهه ۱۹۷۰ توسط محقق کانادایی رابرت هر (Robert Hare)، استاد برجسته دانشگاه بریتانیا کلمبیا تهیه شد، تشخیص داده می‌شود. در آخرین نسخه از این چک لیست ویژگی‌های زیر برای افراد سایکوپت آورده شده است. دقت کنید یک ارزیابی واقعی باید توسط یک متخصص بهداشت روان انجام شود.

-چرب زبانی / جذابیت سطحی

-خودبزرگ بینی

-گرایش به ملالت و زود خسته شدن

دروغ گویی بیمارگونه

-فریب/ دغلکاری

-فقدان حسن پشیمانی یا احساس گناه

-عاطفه سطحی

-سنگدلی/فقدان همدلی

-سبک زندگی انگلی

-کنترل رفتاری ضعیف

-بی بند و باری جنسی

-مشکلات رفتاری زودهنگام

-نداشتن اهداف واقع بینانه و بلندمدت

-تکانشگری

-بی مسئولیتی

-ناتوانی در پذیرش مسئولیت اقدامات خود

-روابط زنانشویی کوتاه مدت و متعدد

-بزهکاری در کودکی و نوجوانی

-ابطال آزادی مشروط از زندان

-تنوع جرم

تفاوت بین صفات شخصیتی سایکوپاتیک و اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست؟

در کتابچه راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM) از اختلال شخصیت ضد اجتماعی در طبقه اختلالات شخصیت نام برده شده است. از بسیاری جهات، علائمی که در افراد مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی وجود دارد در سایکوپت‌ها نیز دیده می‌شود. به عنوان مثال، افراد مبتلا به این اختلالات به طور معمول به سلامت و آسایش دیگران بی توجه بوده، از کرده خود احساس گناه نمی‌کنند، قانون شکن هستند، با بی مسئولیتی رفتار می‌کنند، دروغ می‌گویند، فریبکارند، تکانشی عمل می‌کنند و…

با این حال، تعریف اختلال شخصیت ضد اجتماعی با تعریف سایکوپتی متفاوت است. اول از همه اینکه بزرگسالانی که به اختلال شخصیت ضد اجتماعی مبتلا شده‌اند، باید سابقه قبلی از اختلال سلوک (رفتاری که حقوق اساسی دیگران و هنجارهای اجتماعی متناسب با سن را نقض می‌کند) داشته باشند. همچنین رفتار‌های آن‌ها نباید با وضعیت‌هایی، چون اسکیزوفرنی یا شیدایی مرتبط باشد.

یک مطالعه جدید نشان داده است که تفاوت بین افراد دارای شخصیت ضد اجتماعی (APD) و سایکوپت‌ها به نحوه واکنش مغز آن‌ها هنگام مواجه شدن با احساسات انسانی بازمی‌گردد. محققان دانشگاه میشیگان آمریکا، کشف کردند که چرا هم افراد مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی و هم سایکوپت‌ها، تکانه‌ای، بی پروا و با نادیده گرفتن دیگران عمل می‌کنند، اما در سایکوپت‌ها بی رحمی بیشتری دیده می‌شود. شرکت کنندگان در این مطالعه با استفاده از تکنیکی مورد آزمایش قرار گرفتند که کارشناسان بتوانند تفاوت روشنی بین مبتلایان به APD و سایکوپت‌ها قائل شوند، در حالی که تأیید می‌کنند که این دو گروه از بسیاری جهات همپوشانی دارند.

در این مطالعه ابتدا از افراد درباره ویژگی‌های شخصیتی‌شان سؤال شد. سپس به هر شرکت کننده یک اسکنر مغز متصل شد و یک سری چهره‌های عصبانی، مضطرب و وحشت زده را به آن‌ها نشان دادند. آنچه سایکوپت‌ها را از کسانی که مبتلا به APD بودند جدا کرد نحوه واکنش آمیگدال آن‌ها پس از دیدن چهره‌ها بود. آمیگدال بخشی از مغز است که تهدیدات را شناسایی کرده، پاسخ به ترس را کنترل می‌کند و همچنین با احساساتی از جمله برانگیختگی و پرخاشگری مرتبط است. هنگامی که چهره نگران به سایکوپت‌ها نشان داده شد، پاسخ آمیگدال آن‌ها با میانگین افراد جامعه متفاوت بود. همچنین هنگامی که از آن‌ها سؤال شد، گزارش دادند که احساسات منفی زیادی ندارند. به نظر می‌رسد تعریف واضحی از رفتار ضد اجتماعی وجود دارد، اما در سایکوپت‌ها ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی از مبتلایان به اختلال شخصیت ضد اجتماعی دیده می‌شود.
به طور کلی تحقیقات نشان می‌دهد که این اختلال فراتر از رفتار‌های ضد اجتماعی بوده و با مشکلات قابل توجهی در پردازش عاطفی همراه است.

در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۳ در مجله Assessment منتشر شد، تیمی از محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا معیار‌های اختلال شخصیت ضد اجتماعی را با خصوصیات شخصیتی مرتبط با سایکوپتی مقایسه کردند. این محققان به این نتیجه رسیدند که با اینکه تعریف اختلال شخصیت ضد اجتماعی بسیاری از رفتار‌های انحرافی یا غیر عادی مرتبط با سایکوپتی را شامل می‌شود، اما خیلی از ویژگی‌های شخصیتی سایکوپاتیک که به عنوان صفات بین فردی یا صفات عاطفی طبقه بندی می‌شوند را در بر نمی‌گیرد. با این حال، انجمن روانشناسی آمریکا تغییری در تعریف و طبقه اختلالات شخصیت موجود در DSM ایجاد نکرد و هنوز هم سایکوپتی جایگاهی در این کتابچه ندارد.

 ویژگی شخصیت افراد سایکوپت
ویژگی شخصیت افراد سایکوپت

بعضی از رفتار های افرادشخصیت سایکوپت

1-آن ها عمیقاً جذاب هستند، ولی جذابیت شان صرفا ظاهری است

چطور میتوانید اختلاف بین جذابیت واقعی و جذابیت ظاهری را تشخیص دهید؟ تعيين تفاوت بین این دو بسیار سخت است زیرا با اینکه هر دو شرایط کاملاً یکسان به نظر می رسند، ولی یکی صادقانه و دیگری فریب کارانه است. فرد سایکوپت می داند براي سوءاستفاده و تسلط بر آدم ها باید به اندازه ی کافی به آنها نزديک شود، و براي این منظور باید به اندازه ی کافی جذاب باشد. آنها امکان دارد مهارت های اجتماعي سطح بالا از خود به نمایش بگذارند، ولی همه ی این ها صرفا جذابیتی ظاهری و ماهرانه است – شما تنها براي آنها ابزاری هستید براي رسيدن به مقاصد شان.

اشخاص معمولاً با جذب شدن بسوی آنها ، سپر احساسی شان را هم پائین می آورند؛ و این دقیقا همان زمانی است که سایکوپت ها کم کم جنبه های زیان آور و مخرب شان را به نمایش می گذارند. در این بین نیت و مقصد خوب وجود ندارد، برای این که آنها قادر نیستند هیجان ها و احساسات آدم های اطراف شان را مد نظر قرار دهند؛ این هم یکی ديگر از خصوصیات هایی است که میتوان در سایکوپات ها مشاهده نمود. اکنون، آنها میتوانند از راهها و جنبه هایی گوناگون براي تان زیان آور و ویران گر باشند؛ افرادی که چنين خصوصیات هایی را از خود به نمایش می گذارند، لزوما به دنبال کشتن تان نیستند. با این وجود، تد باندی، قاتل زنجیره ای معروف، نمونه ای برجسته از این دست افرادی است که چنين خصوصیتی را از خود به نمایش گذاشت.

2-سایکوپات ها درکی از احساس ندارند

به گفته روانشناسی موسوم به« اسکات بون»، افرادی که به سایکوپاتی مبتلا هستند قادر به تشخیص ناراحتی در صورت اشخاص نیستند ولی میتوانند پاسخ های احساسی را تقلید کنند. به عنوان نمونه ، موقع رویارویی با فرد ناراحت، جملات مناسب بیان کنند یا وی را در اغوش گرفته و دل داری دهند. ولی هيچکدام از این هم دردی هایِ ظاهری را نمی توان در چهره آن ها مشاهده کرد.مطالعه های متعددی ثابت نموده اند که روان آزارها اصلاً درک درستی از ناراحتی اشخاص ندارند.

دانشمندان در تحقيقات خود از یک زن قاتل هنگامی که در خصوص حس وی موقع انجام قتل سؤال پرسیدند، وی جواب داد:« من معنای چهره قربانی خود را زمان قتل درک نمی کنم، ولی می دانم ناشی از حسی است که موقع ترس و مردن به انسان دست ميدهد .»یکی از راه‌های تشخیص یک سایکوپات این است که به عکس العمل های وی در در برابر مشکلات و گرفتاری سایرین توجه کنیدآن ها غیر قابل پيش بيني هستند.

سالکین ميگويد :“آنها تغيير زيادي در فضای خود دارند، که امکان دارد شامل تغيير اعضای تیم و شغل ها شود. ” از افرادی که در عقیده ها و روابطشان دم دمي مزاج هستند برحذر باشید، به نظر میرسد روان پلید ها بسته به موقعیت کل شخصیتشان را تغيير می‌دهند . تغییری چشم‌گیر از همکاري دوستانه به بیگانه ای سرد و بی تفاوت.

3-آن ها استاد تقلب و سوءاستفاده هستند

بسياري از سایکوپات ها قادرند خود را از قید و بند دیدگاه ها و هنجارهای اخلاقی آزاد کنند؛ و بدین ترتیب براي استفاده از شیوه های فریب کارانه و استفاده از آدم های اطراف شان براي رسيدن به خواسته ها و مقاصد خود دچار هیچ مشکل اخلاقی نمی شوند. این خواسته ها میتوانند مالی، شخصی یا حرفه ای باشند.از خصوصیت اشخاص سایکوپت این است که با شیوه هایی مختلف میتوانند تقلب و سوءاستفاده کنند – امکان دارد دروغ بگویند، یا براي جلب اعتماد سایرین اسراری دروغی را برایشان برملا کنند. میتوانند آدم ها را به جان هم بیندازند یا امکان دارد آدم ها را در وضعیت شرمساری قرار دهند یا آنها را از جایگاه شان پائین بکشند و بر آنها مسلط شوند. کلمه ی کلیدی براي آنها “ قدرت ” است.

از آن جا که بیش از حد بخود می بالند، و از آن جا که دائما حس برتری ميکنند ، فریب دادن و گول زدن آدم ها را براي رسيدن به مقاصد شان خالی از اشکال می بینند. بهترین نمونه از این قبیل اشخاص را میتوان در شخصیت داستانی هانیبال لکتر پیدا کرد – روانپزشکی سایکوپت که اعتماد بیماران اش را جلب و از آنها سوءاستفاده میکرد .

ویژگی شخصیت افراد سایکوپت
ویژگی شخصیت افراد سایکوپت

4-آن ها بسیار کاریزماتیک هستند و دوست دارند مدام در مرکز توجه باشند

فرد روان ازار، شخصیت جذابی دارد و از این که مدام در مرکز توجهات قرار داشته باشد، لذت می برد. این اشخاص شبیه یک هنرمند دایما در حال نقش بازي کردن هستند. به همین خاطر امکان دارد این افراد را دوست خود بدانید و به آن ها اعتماد کنید.یک سایکوپات در برخورد اول طوری رفتار ميکند که گویی وجوه مشترک بسياري با شما دارد و در بسياري موردها با هم تفاهم دارید. ولی حقیقت غیر از این است.آن ها چنين رفتارهایی از خود نشان می‌دهند تا به شما نزديک شده و در آينده بتوانند کنترل احساسات و رفتارهایتان را به دست بگیرند.

5-روان پلید ها هنگام کودکی هم مشکل ساز بودند.

از آنجایی که روان پلیدی یک اختلال شخصیت است و شخصیت تا حد زيادي تغيير ناپذیر است، این ویژگی ها باید در زمان بچگی مشاهده شود. یک مطالعه منتشر شده در مجله روانپزشکی بریتانیا نشان داد که بیش فعالی و اختلال های رفتاری پیشگویان قوی رفتارهای روان پلیدی در بزرگ سالی هستند. schug ميگويد :آن ها کودک هایی بودند که در برابر اخراج از مدرسه یا برقراری ارتباط با اجرای قانون، مقاومت می کردند.

6-آن ها در مسایل جنسی بی قید و بند هستند

اینک به این فکر افتاده اید که احتمالا چند نفری را با این ویژگیها می شناسید، ولی جای نگرانی نیست – هر فرد هوسباز و بی قید سایکوپات نیست( ولی میتواند باشد …). هیچ کدام از رفتارهای شخصی موجود در این فهرست تنها براي قضاوت کردن در خصوص آدم ها و برچسب سایکوپت زدن به آنها کافی نیستند؛ بلکه باید همه ی علائم را در اشخاص مظنون به سایکوپاتی بررسی نمود.

از آن جا که آنها قادر به درک حس رحم و مهرورزی نسبت به سایرین نیستند، براي سایکوپت واقعی ایجاد روابط  انساني عمیق و حقیقی کاری بسیار سخت است. در عوض ، آنها مقاصد و امور شخصی زیاد دارند و طرف جنسی شان را بصورت اتفاقی انتخاب ميکنند ، و گاهی وقت ها حتی بصورت همزمان با چند نفر روابط برقرار ميکنند . آنها با سود بردن از جذابیت شان به آسانی میتوانند سایرین را بسوی خود جذب کنند، و گاهی وقت ها آنها با غرور و افتخاری فوق العاده، سوءاستفاده های جنسی شان را براي تان تعریف ميکنند .بهترین نمونه را از این دست اشخاص میتوان در شخصیت سایکوپت پاتریک بیتمن در فیلم روانی آمریکایی یافت که ظاهرا دارای اشتهایی سیر ی ناپذیر براي رابطه جنسی بود.

7-سایکوپات ها بسیار خودشیفته هستند

سایکوپات ها مدام سعی در خودنمایی کردن دارند. آن ها در هر موقعیتی که حاضر شوند از هنرها و دستاوردهای خود سخن خواهند گفت و با مطرح کردن مشکلات و شکست های بقیه، خودشان را مهم و بزرگ جلوه می‌دهند .این رفتارها سبب ميشود تا خودشان را بسیار بهتر و مهم تر از آنچه واقعا هستند نشان دهند و در نتيجه توجهات بیشتری را بخود جلب خواهند کرد.

8-آن ها در زندگی شان اهداف بلندمدت واقعی ندارند

بعضی سایکوپت ها میتوانند شغل ها و حرفه هایی بسیار موفق داشته باشند، ولی داشتن شغل و حرفه همیشه به معنی داشتن اهداف بلندمدت نیست. بر اساس مطالعه ای که به وسیله روانشناسی به اسم کوین داتن به عمل آمد، آدم هایی با خصوصیات سایکوپتی معمولاً به بعضی شغل های خاص مانند مدیر عامل اجرایی، وکیل، شخصیت تلویزیونی، فروشنده، جراح، اشپز و کارمند دولتی گرایش پیدا ميکنند . تمامی این شغل ها به شکلی عجیب شامل برقراری تعامل با افراد دیگر است، ولی همانطور که پيشتر دانستیم، سایکوپت ها فریب کارانی حاذق هستند.

با وجود این، بیش تر آدم هایی که از سایکوپتی رنج می برند، در سراسر زندگی شان، قادر نیستند برنامه هاي بلندمدت داشته باشند، چه رسد به اینکه بخواهند چنين برنامه هایی را اجرایی سازند. این مسأله دارای دلایلی زیاد است که بعنوان دو نمونه از آنها ، میتوان به تکانشگری و خستگی زودرس اشاره نمود . غالبا این اشخاص زندگی بدون هدف را سپری ميکنند ، در بعضی موارد چه بسا به شیوه ی کولی ها و سرگردان ها زندگی ميکنند ، از شغلی به شغل ديگر، از رابطه ای به رابطه ی ديگر، و از مکانی به مکان ديگر میروند .

ویژگی شخصیت افراد سایکوپت
ویژگی شخصیت افراد سایکوپت

9-مسئولیت‌پذیر نیستند

افراد مبتلا به روان‌آزاری از کارهای اشتباه خود ناراحت نمی‌شوند. آنها هرگونه مسئولیتی را از سر خود باز می‌کنند و برای این منظور از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.این افراد خیلی سریع کسی را پیدا می‌کنند تا مسئولیت اشباهات خود را به گردن او بیندازند و واقعیت‌ها را طور دیگری جلوه دهند.

10-در ارتکاب اعمال مجرمانه، هیچ حد و حدودی قائل نمی‌شوند

یکی از خصوصیات افراد سایکوپت این است که معمولا دچار تنوع جرائم هستند؛ به این معنی که این قبیل افراد به صورت مداوم به ارتکاب انواع مختلف جرائم اقدام می‌کنند. بدیهی است، همه‌ی مجرمان حرفه‌ای نیز جزء سایکوپت‌ها طبقه‌بندی نمی‌شوند – برای اطمینان از سایکوپت بودن مجرمان، بررسی این خصوصیت به تنهایی کافی نیست و باید در کنار دیگر خصوصیت‌های مذکور در این فهرست و با کمک آزمون دکتر هِیر ارزیابی شود؛ لازم به ذکر نیست که علاوه بر این موارد، می‌توان به بی‌شمار معیارهای تشخیصی دیگر نیز اشاره کرد .

11-رفتار روان پلیدها مانند یک الگو است.

هرکدام از ما در لحظه ای خاص انفجار خشم داشته ایم و در لحظه ای دیگر خیالبافی کرده ایم که بازیگر یا مخترع برنامه خواهیم شد. Schug می گوید: تفاوت ما و افراد سایکوپت در این است که این حالات برای ما کمتر اتفاق می افتد اما برای افراد روان پلید بارها و بارها و این یک اختلال شخصیت است.با این حال حتی اگر همکارتان رفتار بسیار ناخوشایندی دارد، بدون در نظر گرفتن تمام زوایای زندگی او نمی توانید برچسب سایکوپت به او بزنید، چرا که شاید بخاطر فشارهای زندگی رفتار ناخوشایندی نشان می دهد.

12-می توانند حالت همدردی خود را روشن و خاموش کنند!

این افراد به تاثیری که روی دیگران می گذارند اهمیتی نمی دهند چه تاثیر مالی باشد چه اجتماعی یا شخصی و عمدتا به این دلیل است که آنها قادر به احساس کردن هیجان ها نیستند، چه برای خود چه دیگران. آنها احتمالا فاقد توانایی درک ساده ترین احساسات انسانی هستند.

در حالی که قبلا اعتقاد بر این بود که سایکوپت ها ناتوان از همدلی هستند، مطالعه ای در سال 2013 فعالیت مغزی مجرمان مختلف جرایم خشونت آمیز را بررسی کرد و کشف کرد، آن مناطق مغز که مرتبط با به اشتراک گذاشتن احساسات با دیگران است در این افراد می تواند فعال و غیرفعال شود. در حالی که آنها معمولا همدردی ندارند می توانند داوطلبانه آن را به منظور اغوا کردن دیگران یا جذابیت و … روشن کنند!

13-آنها همیشه دروغ می‌گویند

یک فرد مبتلا به روان‌آزاری سعی می‌کند با مهارت کامل از زیر زبان افراد حرف بکشد و آنچه می‌خواهد را کشف کند. ولی اغلب بهانه‌ای برای کمک کردن به دیگران می‌تراشد. آنها عادت دارند دیگران را سرزنش و خود را از هر اشتباهی مبرا کنند.

این افراد به دروغ‌های خود افتحار می‌کنند و برایشان هم مهم نیست که دیگران متوجه غیرواقعی بودن حرف‌هایشان بشوند. به این خاطر که با یک دروغ دیگر شرایط را دوباره به نفع خود تمام می‌کنند.

14خطرات بیماری سایکوپاتی

در پاسخ به این سوال که سایکوپاتی چیست باید اذعان داشت که در حالی که علت اصلی اختلال شخصیتی ضد اجتماعی نامشخص است عواملی مانند ژنتیک، عوامل محیطی و فرهنگ همگی می­‌توانند نقشی در شکل­ گیری آن داشته باشند. افرادی که در کودکی آسیب دیده­ اند، والدین­شان اختلال شخصیتی و یا اعتیاد به مواد مخدر داشته­ اند، برای ابتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی آسیب‌پذیر تر هستند.  همچنین مردان نیز از زنان بیشتر تحت تأثیر این بیماری  قرار می­ گیرند.شخصی که دچار اختلال شخصیتی ضداجتماعی شده است، امکان دارد تنها با دستور دادگاه، عواقب سنگین مانند زندان و یا از دست دادن یک رابطه مهم برای درمان مراجعه کند.بیشتر مردم دارای اختلال شخصیتی ضداجتماعی، هرگز شناخته نمی­ شوند و یا درمان را قبول نمی­ کنند.

ویژگی شخصیت افراد سایکوپت
ویژگی شخصیت افراد سایکوپت

آیا سایکوپات‌‌ها درمان می‌شوند؟

سایکوپات‌ها بخش کوچکی از جمعیت هستند، اما رفتار‌های آن‌ها می‌تواند میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار دهد؛ مخصوصا اگر یک سایکوپت یک سیاستمدار یا میلیاردر بزرگ باشد! اما متاسفانه تا امروز درمان‌های ارائه شده چندان موفقیت آمیز نبوده است. مطالعات انجام شده بیشتر نشان می‌دهد که چه کار‌هایی نباید انجام شود؛ روان درمانی سنتی مفید نیست و ایجاد تغییر در رفتار‌های خاص نیاز به تلاش زیادی دارد و در اکثر موارد نیز نشانه‌ها دوباره باز می‌گردند.درمان دارویی نیز در تنظیم برخی حالات عاطفی آنان موثر است، اما متاسفانه تا به امروز هیچ قرصی کشف نشده که بیزاری، ظلم، عدم همدلی و بی اخلاقی را درمان کند.حتی یک ارتباط عاطفی و عاشقانه نیز نمی‌تواند رفتار‌های مضر یک سایکوپت را تغییر دهد، حتی گاهی ممکن است باعث سو استفاده بیشتر از شریک عاطفی شود.

بسیاری از مبتلایان به سایکوپتی علاقه‌ای به درمان ندارند و پیشنهاد درمان به آن‌ها حتی ممکن است آن‌ها را خشمگین کند. آن‌ها متکبرند و ویژگی‌های شخصیتی خود را نشانه قدرت و برتری خود می‌دانند نه نشانه اختلال. از نظر آنان افراد عاطفی و احساساتی افرادی ضعیف هستند.
برای تغییرات رفتاری این جمعیت پر خطر نیاز به درمان‌های تخصصی شدید، مداوم و مکرر است. بزرگسالان سایکوپات اغلب در مقابل درمان مقاوم هستند، اما برنامه‌های درمانی برای جوانانی وجود دارد که با بی احساسی و بدون پروا عمل می‌کنند، با این امید که از سایکوپت کامل شدن آن‌ها در بزرگسالی پیشگیری شود.

  برای دریافت وقت مشاور باکلینیک روانشناختی رسش با شماره۸۸۹۷۰۴۹۴-۰۲۱تماس بگیرید

بیشتر بخوانید
بادوست خیالی کودکان چیکار کنیم؟

7 thoughts on “ ویژگی شخصیت افراد سایکوپت”

 1. سلام نامزد من همه ی این علائم رو دارن وخیلی شدید
  خیلی منو اذیت میکنه و کرده من متوجه شدم با یک دختر دیگه ای هم بوده تمام پنج سالی که با من بوده
  من متوجه شدم و به اون دختر تماس گرفتم اما هم منو انکار میکنه هم اونو قبول نداره و به من میگه من یک هدفی داشتم و به اون دختر گفته اصلا منو نمیشناسه
  من این ادم مریضو دوست دارم و میدونم اشتباه
  میخام اگر میشه بهش کمک کرد کمکش کنم
  اگر نمیشه که به هر بدبختی شده تموم کنم

  1. بهرحال ببینید هرآدمی وقتی وارد یک رابطه متعهدانه میشه باید به اون فرد تعهد داشته باشه، بنابراین اگر تو طول ٥سال نامزدی داره به هر دوتاتون دروغ میگه و پنهانکاری میکنه، این آدم قابل اعتماد نیست و ما همیشه میخوایم با یک نفر ازدواج کنیم و بمونیم بخاطر اینکه اعصابمون راحت باشه، آرامش بیشتری داشته باشیم؛ اگر قرار باشه که تو یک فضای غیرقابل اعتماد باشیم اون رابطه دیگه لذت بخش نیست
   بنابراین، اگ ایشون فکرمیکنه نامزدشون هنوز آمادگی قبول مسئولیت و تعهد با یک آدم رو نداره بهتره که این رابطه ادامه پیدا نکنه

 2. چه مقاله جالبی بود ،متاسفانه همسر من هم همه ی این خصوصیات رو داره و من در ابتدا فریب زبان چرب و نرمش رو خوردم ،چقدر شناخت آدمها و پی بردن به تیپ شخصیتی و مشکلات روانیشون سخته

 3. ممنون از زحمات و مقاله عالیتون

  و ای کاش شخصیت و ذات آدم های اطرافمون رو زود تر از این میتونستیم تشخیص بدیم ولی متأسفانه موقعی پی میبریم که دیر شده …

  و یک سوال ؛
  آیا این افراد سایکوپت دارای اختلال شخصیت نمایشی هم هستند ؟

  و باز هم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *