هنر زن بودن

 هنر زن بودن

بررسی سه جنبه شخصیت زن(، مادر، مادونا، معشوقه)

بعد معشوقگی(جذابترین بعد زنان):

زنان نسبت به مردان، پررمز و رازتر، بی ثبات تر، غیراستدلالی تر و به عشق و رابطه وابسته تر هستند. نکته بسیار مهم این است که زن به خاطر خصیصه های استثنایی زنانه اش مورد علاقه مردان قرار می گیرد نه تحصیلات، جایگاه اجتماعی یا اقتصادی…

 پاداش غایی زن بودن(در چهارجنبه) عشق و صمیمیت از جانب مرد است

معشوقگی،جنبه ای از زن است که مردان، همواره آن را ستایش و تحسین می کنند. چنین زنانی جایگاه قدرتمندی در زندگی مردان دارند.ممکن است لوندی و ظرافت از نظر برخی زنان، کاری مسخره به نظر بیاید اما برای مردان کارساز است.

هنر زن بودن
هنر زن بودن

معشوقگی دو بعد درونی و بیرونی دارد:

بعد بیرونی شامل رسیدگی به ظاهر، مرتب و آراسته بودن زن می شود.

بعد درونی، شاد وشنگول بودن، پرانرژی و فعال بودن، بگو بخند، شوخ طبعی و…. می باشد.

لازم بذکر است که هم جنبه درونی و هم بیرونی معشوقگی بسیار مهم است چرا که وجود یکی بدون دیگری همانند یک پازل ناتمام می ماند.

مهم:دکتر زینب علی مددی متخصص تغذیه و روانپزشک در کیلینیک روانشناختی رسش;کلیک کنید

ویژگیهای زن معشوقه:

-مانند گل لطیف اما درونی محکم و قوی دارد.

– شاد، فعال، پرانرژی وشوخ طبع است.

-از زنانگی به نفع خودش و همسرش استفاده می کند.

-مشکلات سطحی را با ذکاوت خود، کم رنگ کرده و در صورت لزوم آن  را به نفع رابطه نادیده می گیرد.

-وارد علاقه مندی های مرد می شود و پا به پای هیجاناتش پیش می رود( فوتبال، بازی کامپیوتری و…)

-بگو بخند است( زنهای جدی، زنهای ترسناک در زندگی مردان هستند).

 برای دریافت وقت مشاوره  با کلینیک روانشناختی رسش با شماره۸۸۹۷۰۴۹۴-۰۲۱تماس بگیرید

-با کودک درون مرد بازی می کند.

– همسرش با دیدن او شارژ می شود.

-غافلگیری و سورپرایز کردن همسرف یکی از ویژگیهای اوست.

– شادی وتمایلات جنسی را به صورت خودجوش ابراز می کند.

– از مرد تقاضای کمک می کند.

-ظرافت های زنانه در گفتار و رفتارخویش دارد.

– خودپنداره قوی دارد وخودش را تحقیر نمی کند.

-کل کل کردنهای خنده داربا همسرش دارد.

-رابطه جنسی خوب با همسرش برقرار می کند.

– به خودش احترام می گذاردو برای خود ارزش قائل است.

– در ظاهر و رابطه جنسی، تنوع دارد.

 برای دریافت وقت مشاوره  با کلینیک روانشناختی رسش با شماره۸۸۹۷۰۴۹۴-۰۲۱تماس بگیرید

هنر زن بودن
هنر زن بودن

زن معشوقه می داند:

-وقتی نرم و زنانه رفتار می کند همسرش از او بیشتر حمایت کند

– تازمانی که غرغرو، زمخت، خشن و ….باشد حمایت همسرش را از دست خواهد داد(نمی توانید کاکتوس بکارید و گل نرگس برداشت کنید).

-زن زیرک، با عشوه های زنانه ،روی مرد کنترل و نفوذ دارد.

-بایداز کارهای مردانه دوری کند( عوض کردن لامپ، جابجا کردن وسایل سنگین و..).

-اگر زنانگی را تقویت کند ازیک سری تکالیف شاق مردانه رها می شود.

-وقتی همسرش کنارش است دوست دارد حسی مانند لذت و خوشگذرانی داشته باشد.

حتما بخوانید:در ازدواج احتیاط کنید

لازم بذکر است که زنان برای نرم بودن و زنانگی آفریده شدند . اما یک سری القاب زمینی مانند دکتر ، رئیس، کارمند ،  زندگی و زنانگی را از زنان می گیرند. زمانی که زن با تمام وجود بگوید بزرگترین افتخار من زن بودن است، درمان شده است.

سخن پایان اینکه معشوقگی و تمام جذابیتهای آن در داخل حریم خانواده و برای زن وهمسرش بسیار موثر و کارساز است. اما در خارج از حریم خانواده می تواند زندگی سایرین را به مخاطره بیندازدو اینجاست که بعد مادونایی زن به کمک معشوقه می آید. چرا که معشوقگی مظهر جسم و مادونایی مظهر روح زن است.

هنر زن بودن
هنر زن بودن

زن مادونا:

هرکاری طرف مقابلم خواست انجام دادم به امید اینکه با من ازدواج کند اما او براحتی من را کنار گذاشت.

من اینقدر مشغله کاری دارم که حوصله ساختن این مرد و این زندگی را ندارم وقصد دارم از همسرم جدا شوم.

ما هر روز در خانه مشاجره داریم. آنقدر یکی به دو می کنیم که تمام همسایه ها متوجه دعواهای ما می شوند.

چون همسرم مرا درک نمی کند وارد رابطه با شخص دیگری شده ام.

مادونا چیست:

مادونا جنبه ای از وجود زن است که دارای سرشتی  الهام بخش است و ارزشها و معیارهای انسانی و اخلاقی را به نسلها انتقال می دهد. این روحیه مادونایی مسیری است که در گذشته در زنان بسیار پررنگ بوده و قرنها الهام بخش تمدنهای بزرگ بوده است.

جنبه مادونا، نزدیکترین جنبه زن به طبیعت زنانه اش می باشد که مردان از وجودآن لذت می برند . مردان خواهان دوشیزه ای مهربان و دلنشین هستند.هیچ چیز زیباتر از این نیست که زن از درون خود، احساس شادی کند. یکی از موثرترین راهها برای دستیابی به این احساس، ایمان است. ایمان به خداوند، ایمان به خود، ایمان به همسر، به آینده و به پاکی…

مهم:مشاوره صوتی و تصویری در کلینیک رواشناختی رسش

جنبه مادونایی زن، همان جنبه نجیب ، پاک و صبور زن است که ایمان و آرامش درونی را برای او به ارمغان آورده و پاداش بزرگی برای او محسوب می شود.

جنبش فمنیست، بحران مادونا، افزایش طلاق و خیانتدر سال 1970 و با ظهور جنبش فمنیستی و انقلاب جنسی، انتقادهای شدیدی برعلیه مردان مطرح شد و موجب شد زنان مواضع تندی نسبت به مردان بگیرند . بدیهی است اگر زن دیدگاه منفی نسبت به مرد داشته باشد کجا می تواند با او در صلح و آرامش باشد .

آزادی جنسی، منجر به هرگونه تجربه جنسی  بدون داشتن تعهد شد. دیگر بعد مادونایی زن مورد علاقه نبود و اصول اخلاقی به میزان زیادی رنگ باخت. این حس قداست از برخی زنان دور شد . تصور زنان این بود که بافقدان آن می توانند ارتباط عمیقی با مردان برقرار کنند، در حالی که این گونه نبود.

هنر زن بودن
هنر زن بودن

 برای دریافت وقت مشاوره  با کلینیک روانشناختی رسش با شماره۸۸۹۷۰۴۹۴-۰۲۱تماس بگیرید

زن امروزی به راحتی در دسترس قرار دارد و بهای کمی دارد. زن امروزی  آن نقش قدیمی اش که منبع آرامش ورضایت برای خودش و همسرش می باشد را فراموش کرده است. با کمترین ناملایمات روابط به بن بست کشیده می شود. زن بودن و حفظ زندگی زناشویی مستلزم بردباری بی پایان است  که بسیاری به دلیل مشغله های کاری مختلف و تضعیف جنبه مادونایی فاقد آن هستند. در صورتی که مسلم است که بهشت(خوشبختی)  را به بها می دهند نه به بهانه و برای حل مشکلات باید وقت گذاشت.

 از سویی دیگر در افراد غیرمتاهل، چه بسیار زنان باهوش که دچار آسیب می شوند  چون ارزشی برای خود قائل نیستند. زنان بسیاری که معیارهای روشنی ندارند و می ترسند که با گفتن نه، مردان را از دست بدهند و به این شکل  پاکدامنی و ارزشهای زنانه در آنها رنگ می بازد.

 یکی از آسیبهای دیدگاه فمنیستی، یکسان بودن زن  و مرد بود واین که زن و مرد به طور یکسان از روابط جنسی لذت می برند. واضح است که زن از لحاظ ویژگیهای جسمانی، روانشناختی و….کاملا با مرد متفاوت است. رابطه جنسی با هر زنی می تواند غرور مرد را تقویت کند اما زن در هر رابطه ای (بدون تعهد) له می شود. مردان  بعد  هر رابطه ای، احساس قدرتمندی بیشتری می کنند.  زن وقتی لذت می برد که با مردی که دوستش دارد و به اومتعهد است تماس فیزیکی داشته باشد.  زنان تماس فیزیکی برقرار می کنند که عشق دریافت کنند.

اما واقعیت این است که رابطه جنسی بدون تعهد برای زنان، بسیار دردناک است. در نهایت زن ، حس می کند که خصوصی ترین بخش وجود خود را به اشتراک گذاشته است بدون آنکه عشقی که لایقش باشد را دریافت کرده باشد و این موجب می شودکه دیگر خود را دوست نداشته باشد.

 

بیشتر بخوانید
اختلال شخصیت ضد اجتماعی

ویژگیهای زن مادونا

– پاکدامن ودارای معیارهای والای اخلاقی می باشد.

-آرامش و متانت دارد و از تلاش بی وقفه برای کنترل دیگران دست می کشد.

-با اولین تنش همسر خود را ترک نمی کند.

-بردبار و صبور است.

-از هدایت معنوی برخوردار است.

-باوفا و نجیب است.

-اجازه می دهد طرف مقابل رشد کند و خو نیز رشد می کند.

بخوانید:غذاهای برای لاغری

– ازاصل تاخیر لذت که یکی از ویژگیهای انسان سالم است استفاده می کند. این اصل می گوید که گاهی لازم است لذتهای آنی را برای اهداف متعالی تر (خوشبختی) به تعویق انداخت.

-زن صبور و بردباری است که در مواقع مشاجرات شدید، سکوت می کند و در زمان مناسب با استفاده از بعد آمازونی یا معشوقگی خود موارد را باهمسر مطرح و حل می نماید.

-برای خود حد ومرز قائل است.

-احساس آرامش عمیق دارد.

– تلاش می کند بانوباشد(با وقار و بخشنده و مجموعه ای از همه خوبیها تا دنیا تبدیل به مکان راحت برای زندگی شود).

-باور دارد که ایمانش برهمه چیز پیروز می شود.

 برای دریافت وقت مشاوره  با کلینیک روانشناختی رسش با شماره۸۸۹۷۰۴۹۴-۰۲۱تماس بگیرید

هنر زن بودن
هنر زن بودن

زن مادونا می داند که:

-عشق رنج دارد. شکیبایی، یک مزیت و اصل مهم برای خوشبختی است.

-سکوت، باصلابت ترین شکل صمیمیت است.

– لازم است برای بهبود رابطه، بعد نا آرام و غرغروی وجودش را آرام کند  و در موقعیتهای پرتنش، سکوت پیشه کند تادر وقت مناسب مساله را حل نماید.

– با حمایت مرد و زنانگی خود می تواند رابطه را نجات دهد.

-اوج لذت جنسی بدون بعد روحانی یا ارزشهای معنوی باعث می شود که در نهایت خوشی به درد تبدیل گردد.

 سخن پایانی اینکه: گاهی وقتها زنان به بهانه داشتن مشکلات باهمسر، ناخواسته وارد رابطه دیگری می شوند. در این مورد می توان گفت اگر متوجه نشوی در رابطه با همسرت از کجا ضربه خوردی در دهها و صدها رابطه دیگر هم، ضربه خواهی خورد. زنی که آگاهی ندارد در گرداب بلا غرق می شود.

زن مادر:

مواظب باش سرما نخوری..قبض هارو یادت نره پرداخت کنی ..چند بار بهت گفتم توی جمع مهمونی این حرفارو نزن.. دسمال گردنت رو با خودت ببر..

من یک زن با شخصیت مادر هستم به خانواده سرویس میدم وازخودم مایه میزارم همیشه به همسرم زنگ میزنم برای خوشنود کردن همسرم خود را مجبور به انجام کارهایی می کنم که با آنها راحت نیستم سعی میکنم با محبت بیش ازحد و وگاهی با تحقیر و سرزنش او دلش را بدست بیاورم اما تویه این خونه ی کوچیک کسی قدر من را نمیداند احساس میکنم هرچقدر سرویس میدهم و نگران هستم ارزشم کمتر میشود

 برای دریافت وقت مشاوره  با کلینیک روانشناختی رسش با شماره۸۸۹۷۰۴۹۴-۰۲۱تماس بگیرید

زن مادر کیست؟

مادر بودن یکی از ویژگیهایی است که هرزنی باید آن را دارا باشد چون بخشی از جذابیت زن است (البت بخش نه همه آن) اما زن مادر طوری در این نقش خود می رود که به جای همسر تبدیل به یک مادر میشود شبیه مادر همسرش بسیاری از پسر بچه ها وقتی به سن نوجوانی میرسند تمایل دارند از مادر خود مستقل شوند و کم کم به او ثابت کنند که میتوانند روی پای خود بایستند بنابراین شروع به انجام رفتارهایی میکنند که مردی خود را ثابت کنند حال مردی رو در نظر بگیرید که از نوجوانی تلاش برای مستقل بودن را شروع کرده است ولی در زندگی مشترک وارد فضایی میشود که زنی شبیه مادرش را میبیند وقتی زن مادر با رفتارهایی مادرانه با همسرش برخورد میکند مرد ناخودآگاه وارد دوره نوجوانی خود میشود و لجبازی میکند.

هنر زن بودن
هنر زن بودن

مسلما در شرایطی نیاز به رفتارهای مادرانه همسرش دارد از جمله زمانی که بیمار شده ودر خانه است نیاز به مراقبت توجه دارد اما زن مادر در سایر جاها که باید نقش یا معشوقه را داشته باشد نیز مادری میکند..و کدام مرد است که دلش بخواهد با مادرش و همسری شبیه مادرش ارتباط جسمی برقرار کند .

این باعث سردی مرد در رابطه میشود چون هروقت همسرش را میبیند ناخودآگاه یاد مادرش می افتد و برای استقلال عاطفی از همسرش فرار میکند بسیاری از زنان عنوان میکنند که همسرم با تمام فداکاری هایی که برایش انجام میدهم قدر من را نمیداند شاید این به دلیل آن باشد که شما مهری بی اندازه دارید.. یعنی یک زن مهر طلب و زنی مادر ..

چگونه از بحث فرار کنبم؟؟؟

بنابراین سرویس دادن به مرد باید در متعادل باشد تا مرد از چنین زنی فرار نکند یکی از کارهایی که زن مادر انجام میدهد غر زدن است اینکه کسی قدرش را نمیداند خوبیهای خود را بیان میکند و انتظار محبت از همسر خودرا دارد ولی با کمال تعجب میبیند که همسرش سردتر میشود زنی که فاقد اعتمادبه نفس کافی است و به همسرش وابستگی شدید دارد و ازتمام نیازهای خود برای راضی کردن مرد خود می گذرد و مدام سرویس میدهد تا دوست داشته شود و ازاین که قدر اورا نمیدانند مدام شکوه و شکایت میکند.

درنهایت در ذهن مرد تبدیل به مادری غرغرو شده که اورا تبدیل به یک پسربچه بی دست و پا نموده است بنابراین مرد برای اثبات استقلل خود از این زن فاصله میگیرد هر جا مادری بیش از اندازه کنید همسرتان تبدیل به یک پسربچه بی عرضه میشود که درنهایت ممکن است تصمیم به فاصله از این رابطه کند زمانی که رابطه از زن و شوهری تبدیل به رابطه مادر فرزندی میشود و همانطور که نقل شد هیچ پسری نمیتواند با مادرش رابطه عاطفی و جسمی داشته باشد بنابراین زن مادر هر چقدر سرویس بیشتری را میکند در نهایت ارزش خود را در نظر همسرش پایین می آورد…

 برای دریافت وقت مشاوره  با کلینیک روانشناختی رسش با شماره۸۸۹۷۰۴۹۴-۰۲۱تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *