غیر مستقیم حرف زدن خانم ها

غیر مستقیم حرف زدن خانم ها ، یک مسله ایی است که باعث میشه  آقایون صحبت های خانم ها را به خوبی متوجه نشوند و برداشت اشتباه کنند.،مردها هنگامی بهتر ارتباط برقرار میکنند که بتوانند روی مکالمه خود با شما تمرکز کنند.

به همین دلیل نیازمندند به هنگام صحبت و گفتگو با شما تمرکز کافی داشته باشند. آنان دوست دارند، بدانند هدف از این صحبت چیست و این که از آنها چه می خواهید، این باعث می شود هنگامی که با شما صحبت می کنند، بدانند چکار می کنند.غیر مستقیم حرف زدن خانم ها اشتباه هایی که زن ها مرتکب می شوند.

درخواست های ما زنها به کرات واضح نیست، نبوده و گنگ و مبهم هستند. به عنوان مثال می گوییم:

•(بیا با هم صحبت کنیم)

•(عزیزم، فکر می کنم ما باید راجع به رابطه مان صحبت)

چنین درخواست هایی بسیار گنگ و مبهم هستند و حالت های متفاوتی را می توان برای مفهوم آنها در نظر گرفت.

این درخواست ها هیچ جهت خاصی را به همسر شما ارائه نمی دهند و حدود خاصی که گفتگو،

باید در چهارچوب آن صورت بگیرد را نیز نمی رسانند. این حالت مردها را معذب می کند.

گویی که می بایست حتما آن چه را که از آنها می خواهد و نمی دانند که چیست به شما بدهند

و باید هم درک نمایند خواسته واقعی شما چیست و آن را نیز برآورده کنند؟

در این گونه موارد، مرد احساس می کند، روی هیچ موردی کنترل ندارد و احساس اجبار و فشار می کند،

اما قوانین بازی را هم نمی داند و این برایش ناامنی و عدم اطمینان به همراه می آورد؛

اما زنها این مشکل را ندارند. این بدان علت است که

زن ها « فرآیند مدار هستند و می بایست حتما به نتیجه ای برسند.دو زن می توانند به راحتی بنشینند و بگویند: «بیا با هم حرف بزنیم و اصلا ناراحت نمی شوند، اگر ندانند

راجع به چه موضوعی می خو صحبت کنند یا که هدف از صحبت چیست آن ها از فرآیندابراز خودشان لذت می برند، اما از نظر بسیاری از مردها، این فقدان ساختار بسیار نگران کننده و آزار دهنده می باشد.

واکنش مردها

ممکن است همسرتان علاقه ای به تعقیب این نوع گفتگوها از خود نشان ندهد،

بیشتر بخوانید
مهارت نه گفتن

در مقابل صحبت کردن با شما از خود مقاومت نشان دهد ، ممکن است در تلاش برای منصرف کردن شما از ادامه شما مشاجره کند؛ این امکان وجود دارد که صحبت کردن به مراتب به تعویق بیاندازد،

ممکن است چنین فکر کند که «حواس پرت هستید و نمی دانید چه می خواهید بگویید و زیاد جدی به صحبت هایتان گوش ندهد.

چیکارکنیم دیگر غیر مستقیم حرف نزنیم؟

غیر مستقیم حرف زدن خانم ها

۱- هنگامی که می خواهید بانامزد یا همسر خود به صحبت بنشینید

 

به او «خط» بدهید و بگویید: می خواهید راجع به چه موضوعی با او صحبت کنید، به چه نتیجه ای برسید و این که چه انتظاری از او دارید.

به عنوان نمونه
• «عزیزم، بیا امشب کمی با هم صحبت کنیم. از هفته پیش که مادرت به دیدن ما آمد، اصلا با هم صحبت نکردیم. چرا به من نمیگی نظرت راجع به امدن مادرت چی بود؟ بعد من هم نظرم را بهت میگم. با این کاربار دیگه که به دیدن مان بیاد، می تونیم رفتار بهتری داشته باشیم.»

در این جا مرد، هدف از مکالمه را می داند و احساس آرامش بیشتری خواهد کرد. برای شناخت بیشتر در این زمینه که شوهرمان را چگونه عاشق خود کنیم کلیک کنید

۲- از شوهر خود بپرسید.

سؤال کردن از همسرتان به مکالمه شکل داده و به او کمک می کند، تا ساختار واضحی را برای آن در ذهن خود ترسیم کند. هرچه پرسش های شما خصوصی تر باشند، بهتر است.
روش اشتباه : کار چطور پیش رفت؟
نامزد یا همسرتان در مقابل این سؤال، خلاصه ترین پاسخ ممکن را انتخاب می کند:
مثل: بد نبود.
روش درست : «عزیزم، پروژه جدیدی که داری چطوری پیش میره؟ به همون سختی که فکر میکردی؟»
روش اشتباه: عزیزم، فکر می کنم باید راجع به رابطه مون باهات صحبت کنیم

در این جا همسرشما احساس خواهد کرد که او را زیر ذره بین گذاشته اید جواب خواهد داد: «چرا؟ مگه اتفاق خاصی افتاده؟» احساس خواهد کرد که می خواهید از او بازجویی کنید و سپس او را محکوم نمایید.

روش درست : «عزیزم، فکر می کنم می بایست راجع به رابطه مون صحبت کنیم. شش ماهه که نامزد شدیم. فکر می کنی نقاط قوت و ضعف رابطه ما چیه؟ دوست داری رابطه مون به چه سمتی ادامه پیدا کنه ؟

بیشتر بخوانید
بادوست خیالی کودکان چیکار کنیم؟

روش نادرست: «عزیزم، در رابطه با رئیسم به کمکت احتیاج دارم.» همسرشما احساس خواهد کرد از او می خواهید تا مشکلتان را حل کند و سریعا احساس بدی خواهد کرد.

روش درست : «عزیزم، با رئیسم مشکلی پیدا کردم مشکل را برای او توضیح دهید. فکر میکنی می بایست مقابلش بایستم یا با ارشدم صحبت کنم؟ اگه تو جای من بودی چکار میکردی؟»

۳- از خط دادن به او، میتواند یکی از  راه های ارتباطی با همسر  باشد

به عنوان روشی برای مطالبه خواسته های خود استفاده نکرده، رک و راست صحبت کنید. یکی از بدترین عادت هایی که زن ها دارند، این است که در روابط خود با مردها رک و راست نیستند.

در پرده ابهام وارد گفتگو شدن و امتحان کردن او، با پرسیدن نظراتش درباره مسایل دیگر، همگی از جمله این روش ها هستند. زنها به این دلیل این طور صحبت می کنند، زیرا که نمی خواهند ریسک کرده و نظر خودشان را مستقیم بیان نمایند.

صحبت های مبهم، نامفهوم و سربسته درباره علت ناراحتیمان، یکی دیگر از این روش ها است.

به جای آنکه رک باشیم و بگوییم: از چه موردی ناراحت هستیم؛ تمامی این راه کارها بسیار فریبکارانه بوده و باعث خواهد شد، مردها احساس کنند زنها آنها را بازی می دهند. این موضوع بسیار آن ها را عصبانی می کند.

یک بار مردی می گفت: «هنگامی که همسرم مستقیما نمی گوید که از چه موردی ناراحت است و همه اش به در می گوید تا دیوار بشنود» خیلی عصبانی می شوم. می دانم چه موردی را می خواهد بگوید، اما روشی که برمی گزیند، باعث می شود، احساس کنم مرا احمق می پندارد، یا اینقدر ساده ام که می تواند مرا بازی بدهد. ای کاش مستقیم می گفت: چه در سرش میگذرد.»

توصیه این مرد را بپذیرید. با مرد زندگیتان رک و راست باشید. بدین روش آنها هدف از مکالمه را خواهند فهمید و با احساس امنیت بیشتری با شما صحبت خواهند کرد.

راه های ارتباطی با همسر 

چگونه با همسر خود صحبت کنم؟

  برای دریافت وقت مشاوره  در زمینه زوج با کلینیک روانشناختی رسش با شماره۸۸۹۷۰۴۹۴-۰۲۱تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *